Środa, 22 marca 2023

Recenzja urządzenia Pentair RiverSoft do zmiękczania wody

4 stycznia 2023

0

Kompaktowe zmiękczacze wody Pentair RiverSoft są teraz częścią rodziny zmiękczaczy wody. Jest to proste rozwiązanie zapewniające miękką wodę w całym domu i jest dostępne w trzech rozmiarach. Jakie są zalety zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft? Czy warto zainwestować w to urządzenie? Dla kogo ma być ono dedykowane?

Pentair RiverSoft to nowa linia zmiękczaczy wody od giganta w dziedzinie uzdatniania wody - firmy Pentair. Producent linii wymienia trzy kluczowe cechy. Są to kompaktowe rozmiary, intuicyjna elektronika oraz optymalna regeneracja. Seria ta została w całości wyprodukowana w fabrykach Pentair z trwałych i solidnych komponentów, które będą służyć przez wiele lat.

Sanityzatory wody Pentair RiverSoft należą do kategorii urządzeń budżetowych. Oznacza to, że możesz uzyskać zmiękczanie wody w rozsądnej cenie. Seria ta jest przeznaczona dla użytkowników, którzy nie chcą wydawać dużo pieniędzy i oczekują, że urządzenie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami. Zmiękczacze wody Pentair RiverSoft są przystępne cenowo i wydajne.

Pentair jest wyłącznym producentem tego produktu

Cała seria kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft jest produkowana w fabrykach należących do międzynarodowej korporacji Pentair. Jedna z fabryk znajduje się w Europie, we Włoszech. Pentair jest zaangażowany w zrównoważony rozwój i dostarczanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań w swoich produktach i projektach. Pentair jest znany z wysokiej jakości produktów i bezawaryjnej pracy.

Początki firmy Pentair sięgają 1960 roku. Została ona wówczas założona w USA. Obecnie jest to korporacja o zasięgu globalnym. Dystrybutorów można znaleźć na całej kuli ziemskiej. Pentair jest specjalistą w zakresie rozwiązań dla wody basenowej i uzdatniania wody. Posiada wiele lokalnych firm o długiej historii. Do Pentair należy również dobrze oceniana firma Erie, o której można przeczytać w artykule: Pentair przejmuje Erie Water Treatment, producenta zmiękczaczy wody

Obudowa do zmiękczacza wody

Pentair RiverSoft to zmiękczacze wody, które mają prostą konstrukcję, ale ponadczasowy wygląd. Zostały wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wymiary można dostosować do potrzeb użytkowników, którzy chcą zainstalować zmiękczacz wody w bardzo wąskiej lub zabudowanej przestrzeni.

Producent oferuje trzy rozmiary do wyboru: 8 litrów (15 litrów) i 30 litrów (30 litrów). Zmiękczacz wody Pentair RiverSoft 8 jest najmniejszy i może być zainstalowany pod blatem kuchennym. O ile warunki są odpowiednie, ten rozmiar może sprawdzić się w mieszkaniu lub condo. Więcej na jego temat można dowiedzieć się w tym artykule: Zmiękczacz wody mieszkanie - jak zmiękczyć wodę w bloku mieszkalnym? Pentair RiverSoft 15 to dobry wybór dla rodziny składającej się z 3-4 członków. Z kolei Pentair RiverSoft 30 to skuteczne rozwiązanie dla 5-6 osób.

Głowica sterująca

Głowice sterujące Autotrol serii 368 stosowane są w zmiękczaczach wody Pentair serii RiverSoft. Są one bardzo niezawodne i wysokiej jakości. Model ten wyróżnia się prostą konstrukcją. Upraszcza to zarówno użytkowanie, jak i ewentualny serwis.

Głowice sterujące Pentair słyną z niezawodności i łatwości obsługi. Elementy wykonane są z solidnych, wysokiej jakości materiałów, co zapewnia ich wieloletnią trwałość. Głowica sterująca Autotrol368 jest produkowana w Europie. Posiada ona certyfikat ISO 9001:2015. Do wielkich zalet tej głowicy sterującej należą: brak części zużywalnych wewnątrz zaworu, nieścieralne uszczelnienia, długa żywotność oraz dłuższe okresy międzyobsługowe.

Złoże filtracyjne

W kompaktowych sanityzatorach wody Pentair RiverSoft zastosowano trwałą żywicę jonowymienną. Zmiękczanie wody oparte jest na znanej zasadzie wymiany jonowej. DownFlow służy do regeneracji wody w siedmiu cyklach. Producent pisze, że 7-cyklowa regeneracja jest lepsza dla właściwości żywicy jonowymiennej i wydłuża jej żywotność niż tradycyjny proces dwucyklowy.

Gwarancja door to door (D2D).

Gwarancja, która przysługuje kompaktowym zmiękczaczom wody z serii RiverSoft firmy Pentair, to wielka zaleta. Warunki te są bardzo korzystne. Wystarczy, że zgłosisz wszelkie problemy, jakie występują ze zmiękczaczem wody. Do Państwa drzwi zapuka profesjonalny serwis, który zdiagnozuje problem i dołoży wszelkich starań w jego naprawie. Wszystko to odbywa się w szybki i wygodny sposób, bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i nerwów.

Instalacja i programowanie

Instalacja kompaktowego zmiękczacza wody Pentair RiverSoft nie wymaga dużego wysiłku. Urządzenie należy zainstalować przy ujęciu wody w budynku. Zmiękczacz wody musi być podłączony do prądu, hydrauliki i odpływu do kanalizacji. Musi mieć płaską powierzchnię i temperaturę co najmniej zero stopni. Więcej informacji można znaleźć w artykule: Jak wybrać miejsce na instalację zmiękczacza wody - Co jest ważne? Przed rozpoczęciem użytkowania zmiękczacza wody należy zainstalować filtr wstępny. Zapewnia to najlepszą ochronę przed zanieczyszczeniami mechanicznymi. Zmiękczacz wody może być również zainstalowany przy użyciu elastycznych wężyków przyłączeniowych FixaFlex.

Pentair riverSoft wyróżnia się bardzo prostym programowaniem głowicy sterującej. Panel jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Aby wszystko działało wymagane jest wprowadzenie trzech danych: daty, dodatku soli regeneracyjnej oraz regeneracji. Zmiękczacze wody Pentair RiverSoft posiadają wbudowany mieszacz. Mieszacz ten pozwala na regulację twardości wody wyjściowej. Możesz używać takiej wody, jaką chcesz!

Dane techniczne

Przyjrzyjmy się teraz specyfikacji technicznej trzech modeli kompaktowych zmiękczaczy wody z serii RiverSoft firmy Pentair. Przyjrzyjmy się bliżej wymiarom i parametrom pracy szafek.

Parametr Pentair RiverSoft 8 środek do uzdatniania wody Pentair RiverSoft zmiękczacz wody 15 Pentair RiverSoft 30 środek do uzdatniania wody
Wymiary obudowy (w/s/g) 68 x 31x 43,5 cm 113,5 x 31,5 x 43,5 cm 113,5 x 31,5 x 43,5,5 cm
Głowica sterująca Autotrol 368 Autotrol 368 Autotrol 368
Pojemność (maksymalna) 0,4 m3/h 0,96 m3/h 1,5 m3/h
Przyłącze 3/4'' 3/4''
3/4''
Rozmiar łóżka 8 litrów 15 litrów 30 litrów
Łóżko Żywica jonowymienna Dowex Żywica jonowymienna Dowex Żywica jonowymienna Dowex
Zużycie soli na regenerację 0,96 kg 1,92 kg 3,0 kg
Zużycie wody na regenerację 47 litrów 117 litrów 123 litry
Temperatura (min./max) 2 / 38 st. C 2 / 38 degC 2 / 38 degC
Ciśnienie (min./max) 1,5 / 8,0 barów 1,5 / 8,0 barów 1,5 / 8,0 bar

Podsumowanie

Kompaktowe sanityzatory wody Pentair RiverSoft mogą być świetnym wyborem dla osób, które nie chcą lub nie mają funduszy na taką inwestycję, ale nadal pragną dobrej jakości wody w swoim domu lub wynajmują zmiękczacz wody. To urządzenie z pewnością przypadnie do gustu. Oferuje trwałość, solidne wykonanie i wydajność w przystępnej cenie.

Zmiękczacze wody Pentair z serii RiverSoft dostępne są w sklepie internetowym

 • Promocja!!!

  Zmiękczacz Pentair RiverSoft 15

  3.550,0000zł 2.550.0000zl
 • Promocja!!!

  Zmiękczacz Pentair RiverSoft 30

  3.790,00zl 2.790,00zl
 • Promocja!!!

  Zmiękczacz Pentair RiverSoft 8

  3.150,00zl 2 150,00zl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz