Sobota, 9 grudnia 2023

Przegląd stacji wielofunkcyjnych Erie Multimix

4 kwietnia 2023

0

Niepozorny wygląd tego urządzenia nie powinien być źle odebrany. Jest ono wyjątkowe, mimo że wygląda podobnie do innych stacji uzdatniania wody. Erie Multimix, nazywany również urządzeniem do filtracji wody 5 w 1, jest wielofunkcyjny. Dlaczego warto go wybrać

Erie Multimix jest często określany jako 5 w 1. Można to odbierać na dwa sposoby. Pierwszy to taki, że jedno urządzenie radzi sobie z pięcioma najczęstszymi problemami. Inną interpretacją jest złoże filtracyjne. W butelce znajduje się pięć warstw o różnych właściwościach.

Dla kogo przeznaczony jest Erie Multimix?

Erie Multimix to system, który został wykonany z bardzo trwałych i wysokiej jakości materiałów. Wszystkie elementy zostały wyprodukowane w Unii Europejskiej. Podczas produkcji przestrzegane były wszystkie normy i zalecenia. Urządzenie to zostało stworzone przez Erie Water Treatment z myślą o tych, którzy korzystają z głównego ujęcia wody lub z własnego ujęcia. Erie Multimix jest przydatny w miejscach, gdzie normy wielu substancji w wodzie zostały przekroczone. Jest on polecany przez dystrybutorów szczególnie dla właścicieli studni.

Co usuwa Erie Multimix w Twoim domu?

Erie Multimix rozwiąże 5 problemów związanych z wodą:

  1. Jony amonowe
  2. Żelazo
  3. Mangan
  4. Twardość wody
  5. Naturalne substancje organiczne

*Proszę uwzględnić maksymalne dopuszczalne stężenia dla prawidłowego działania urządzenia.

ECOMIX, czyli wielofunkcyjne złoże filtracyjne, można znaleźć tutaj

Złoże filtracyjne składa się z pięciu warstw. W ich skład wchodzi żywica jonowymienna oraz piasek kwarcowy. Woda przepływa przez całe pole filtracyjne utworzone przez warstwy. Każda warstwa może usuwać jedną lub więcej substancji. Złoże ECOMIX zostało gruntownie przebadane w ciągu wielu lat. Udowodniono, że jest ono w stanie zredukować zanieczyszczenia organiczne nawet o 50%. ECOMIX jest certyfikowany i nie wymaga korekty pH.

Wymagania Zawartość wody
Maks. Max. 75 degf, 42degd
Maks. poziom zawartości żelaza 15 mg/l
Maksymalny poziom zawartości manganu 3 mg/l
Maks. utlenialność 4 mg/l
Maks. poziom amoniaku 4 mg/l
pH jest wymagane 5 - 10

Jakość jest najlepsza.

Wszystkie komponenty Erie Multimix są belgijskie. Dotyczy to również głowicy sterującej, która jest stosowana w wielu innych seriach tego producenta. Firma jest znana z wykonywania tych części urządzeń do uzdatniania wody. Ich jakość została doceniona na całym świecie. Głowice sterujące Erie oparte są na wysokiej jakości zaworach elektromagnetycznych, które zamykają się w momencie wystąpienia problemu. Zapobiega to wyciekom wody. Zawór regulacyjny pozwala na duże przepływy wody przy niewielkich spadkach ciśnienia.

Warto w kilku słowach opisać sterownik. Panel jest prosty i intuicyjny. Jego obsługa powinna być łatwa. Aby to ułatwić zainstalowano duży, podświetlany wyświetlacz. Na ekranie wyświetlane są wszystkie informacje dotyczące pracy urządzenia.

Tryb pracy i regeneracja

W urządzeniu Erie Multimix stosowany jest przepływ objętościowy. Proces filtracji i regeneracji Erie Multimix jest taki sam jak w przypadku zmiękczaczy wody. Urządzenie jest regenerowane przy użyciu soli regeneracyjnej o dużym przepływie. Ważne jest, aby regularnie uzupełniać zbiornik solanki.

Model Multimix 37 Multimix 50
Ciśnienie robocze min/max (bar). 1,4/8,3 1,4/8,3
Temperatura pracy min./max (degC). 2/48 2/48
Przyłącze elektryczne (V/Hz). 230/50 230/50
Maksymalny pobór mocy (W). 12 12
Hydrauliczne przyłącze wejścia/wyjścia 1" GZ BSP 1" GZ BSP
Ilość pościeli (l). 37 50
Pojemność zbiornika solanki (l) 125 125
Maksimum. Maksimum. 1,3 1,8
Zużycie wody na regenerację (l)*. 248 335
Zużycie soli na regenerację (kg)* 3,7 5,0
Wysokość (mm). 1350 1394
Głębokość (mm). 282 310
Głębokość (z bypassem) 371 376
Wysokość do przyłączy (mm). 1213 1257

*Ważna jest wydajność i warunki eksploatacji.

Podsumowanie

Erie Multimix, urządzenie wielofunkcyjne, jest w całości produkcji belgijskiej. Dostępnych jest kilka opcji, każda z nich posiada cylinder ze złożem o innej wielkości. Eliminuje większość problemów związanych z wodą, dzięki czemu idealnie nadaje się do wykorzystania przy wodzie studziennej. Jest prosty w obsłudze i nie wymaga wiele uwagi, co jest zdecydowanie zaletą. Wykorzystuje specjalne złoże do oczyszczania wody i jest wykonany z trwałych materiałów. Nie powinniśmy się obawiać, że kupimy "kota w worku". Erie to zaufana firma, a Erie Multimix może okazać się sukcesem na rynku uzdatniania wody.

Desjonizatory wody Erie Multimix można znaleźć w sklepie internetowym

  • Stacja wielofunkcyjna Erie Multimix 37

    3 700,0000zł

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Image
Blog

Co to jest sód w zmiękczaczu wody?

31 października 2023

0