Sobota, 9 grudnia 2023

Recenzja stacji wielofunkcyjnej Ecoperla Slimline MMX

4 kwietnia 2023

0

Czy używasz dobrze przefiltrowanej wody? Możliwe, że wysoki poziom żelaza nie jest jedynym problemem. Ecoperla Slimline MX to kompaktowa stacja wielofunkcyjna zwana również urządzeniem 5 w 1. Dlaczego. Oczyszcza wodę z aż pięciu rodzajów popularnych zanieczyszczeń. Dowiedz się, jak działa i jakie ma zalety!

Ecoperla Slimline MMX łączy w sobie wielofunkcyjną stację z kompaktowym opakowaniem. Jest częścią serii Ecoperla Slimline. Przeznaczona jest dla gospodarstw domowych, w których głównym źródłem wody jest studnia. Liczne badania wykazały, że taka woda jest nie tylko bogata w żelazo i mangan, ale także ma nieprawidłowy poziom twardości wody. Mogą w niej występować również azotany lub siarczany, a także związki organiczne.

Ecoperla Slimline MMX, druga propozycja marki Ecoperla, służy do kompleksowego uzdatniania wody. Jakie są jej właściwości?

Obudowa stacji multicab

Obudowa Ecoperla Slimline Multifunction Station MMX jest bardzo podobna do zmiękczaczy wody Ecoperla CS. Wszystkie urządzenia z tej linii zostały zaprojektowane z myślą o spójności. Mają też podobne cechy charakterystyczne. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego i może filtrować wodę do temperatury nawet 50 stopni. Wymiary obudowy zostały dopasowane do każdej przestrzeni, nawet tej o ograniczonej przestrzeni montażowej.

Wyświetlacz zamontowany jest na przesuwnym panelu, dzięki czemu możesz dostosować kąt widzenia do swoich potrzeb.

W przednim rogu urządzenia znajduje się pokrywa, która otwiera się na zbiornik soli. Sól regeneracyjną można dodać do tabletek, wykonując następujące czynności.

Złoże filtracyjne

Złoże filtracyjne Ecoperla Slimline MMX to najbardziej kluczowy element. Wybrano 24 litry jednej z bardziej cenionych mieszanek filtracyjnych Ecomix.

Złoże to ma wyjątkową cechę: jest ułożone warstwowo. Każda warstwa oczyszcza wodę, filtrując określone rodzaje zanieczyszczeń.

Woda jest filtrowana w celu usunięcia zanieczyszczeń takich jak żelazo, mangan i amoniak. Zmniejsza się twardość wody i poprawia jej kolor.

Głowica sterująca

Głowica sterująca Ecoperla Slimline MMX to produkt marki Ecoperla i Erie Water Treatment. Działa ona w oparciu o elektrozawory. Głowice tego producenta znane są ze swojej bezawaryjności. Ten komponent nie ma praktycznie żadnych problemów.

Do regeneracji wykorzystuje się przepływ współprądowy (downflow). Ten sposób regeneracji jest najlepszy dla urządzeń wielofunkcyjnych. Upflow może powodować niedopłukanie złoża filtracyjnego.

Ecoperla Perfect System

Ecoperla Slimline MMX wyposażona jest w ustawienie Ecoperla Perfect System. To ustawienie to najlepsze możliwe ustawienia dla głowicy sterującej, która odpowiada za pracę i filtrację urządzenia. Ecoperla Perfect System zapewnia ekonomiczną pracę i najlepsze warunki dla stacji wielofunkcyjnej. Ecoperla Perfect System jest w stanie całkowicie zregenerować złoże, zużywając przy tym mniej soli tabletkowanej i wody niż inne podobne produkty.

Programowanie i montaż

Instalację Ecoperla Slimline MMX może wykonać każdy. Aby zachować gwarancję, producent nie wymaga wizyty serwisanta. Jest to duże udogodnienie, gdyż niewiele firm oferuje takie warunki. Daje to użytkownikowi wiele możliwości. Użytkownik ma możliwość poprosić o pomoc hydraulika, wynająć serwis Ecoperla lub zlecić to profesjonalistom.

Ważne jest, aby przy instalacji urządzenia pamiętać o wstępnej filtracji mechanicznej. Filtr ten znacznie zmniejsza szansę na awarię urządzenia z powodu dużych cząstek w wodzie.

Menu Ecoperla Slimline MMX dostępne jest w języku polskim. Panel sterowania jest również bardzo prosty w obsłudze. Zaprogramowanie stacji wielofunkcyjnej nie powinno zająć zbyt wiele czasu i powinno być wykonane szybko.

Urządzenie posiada również wąż do płukania, który ułatwia montaż.

Dane techniczne.

Parametry Wartości
Ilość łóżka (l). 24
Szerokość (mm). 391
Wysokość (mm). 964
Głębokość (mm). 467
Zużycie soli na regenerację (kg)* 2,4
Zużycie wody na regenerację (l)*. 289
Ciśnienie robocze (bar) min/max 1,4 - 8,3
Maks. Maks. 2,4

Podsumowanie

Niewiele jest stacji wielofunkcyjnych dostępnych w kompaktowych obudowach. Ecoperla Slimline MXX jest niewątpliwie najbardziej ekonomiczna pod względem eksploatacji. Wysokiej jakości złoże zapewni odpowiednią filtrację wody i oczyszczenie jej z wszelkich zanieczyszczeń.

Stacje wielofunkcyjne Ecoperla Slimline MMX dostępne są w sklepie internetowym

  • Stacja wielofunkcyjna Ecoperla Slimline MMX

    Ocena 4,80 5 5 390,0000zł

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Image
Blog

Co to jest sód w zmiękczaczu wody?

31 października 2023

0