Niedziela, 1 października 2023

Potrójny filtr wody dla całego domu - czy to możliwe?

26 listopada 2021

0

Szukasz systemu oczyszczania wody, który uzdatni Twoją wodę? Możesz zajrzeć do sklepu internetowego lub skontaktować się z ekspertem, aby dowiedzieć się więcej!

Uzdatnianie wody staje się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób chce kontrolować parametry dostarczanej im wody, aby mieć pewność, że posiada wodę, która zapewnia takie same korzyści. Wielostopniowe filtry narurowe, takie jak potrójny zestaw filtrów, również można znaleźć w swoich poszukiwaniach rozwiązań. Takie rozwiązanie może być bardzo przydatne i skuteczne. Na co należy zwrócić uwagę?

Filtry narurowe: Najważniejsze informacje

Filtry narurowe mogą być urządzeniami przepływowymi, których zadaniem jest poprawa jakości wody. Działanie filtrów narurowych jest uzależnione od wkładu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele filtrów narurowych. W sklepach można znaleźć różne produkty od różnych producentów. Zmienne te mogą obejmować projekt, wydajność, czyszczenie i sposób wymiany.

Możesz wyposażyć swój filtr Narurowe w:

  • Wkłady mechaniczne
  • Wkłady węglowe
  • Wkłady zmiękczające
  • Wkłady osuszające
  • Wkłady antybakteryjne

Do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych najbardziej popularne są filtry narurowe. Będziemy mieli do czynienia z różnymi rodzajami wkładów takich jak sznurkowe, siatkowe, gąbkowe i harmonijkowe. Ważne jest, aby dobrać wkłady o odpowiedniej klasie mikronów do swoich potrzeb. Zostało to już omówione w artykule: Ile milimetrów powinien mieć filtr do wody. Istnieją filtry narurowe, które mogą być używane do uzdatniania zarówno ciepłej, jak i zimnej wody. Filtry te mogą być stosowane zarówno do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle.

Opisy filtrów narurowskich z pojedynczymi wkładami można znaleźć również w poprzednich artykułach: Dlaczego kolumny węglowe są lepsze od narurowskich filtrów narurowskich, Kolumna filtracyjna czy wkład mechaniczny do filtrów narurowskich? Który filtr jest lepszy? Dlaczego zmiękczacze wody są lepsze od filtrów ze zmiękczaczami?

Jakie systemy filtracji wody są najlepsze?

Filtry narurowe mogą być również stosowane na początku instalacji jako samodzielne urządzenia oczyszczające wodę. Na przykład, filtry mechaniczne zapewniają doskonałą ochronę sprzętu, komponentów i instalacji, gdy mają one bezpośredni kontakt z wodą. Zapobiega to kosztownym awariom i zatkaniu. Mogą być również stosowane jako uzupełnienie centralnych stacji uzdatniania wody. W celu ochrony głowicy sterującej, filtry mechaniczne mogą być instalowane przed zmiękczaczami wody. Usuwają one z wody pozostałe po odtleniaczach wytrącające się cząstki żelaza.

Filtry narurowe są również dobrym rozwiązaniem w przypadku braku środków na instalację profesjonalnego systemu uzdatniania wody lub gdy uzdatnianie wody jest wymagane sezonowo. Jest to często spotykane w przypadku domów letniskowych.

Filtry wielostopniowe Narurowe

Podczas gdy pojedyncze filtry liniowe są nadal preferowane, filtry wielostopniowe stają się coraz bardziej popularne. Na rynku dostępne są zarówno podwójne, jak i potrójne zestawy filtrów.

Potrójny filtr do wody

Potrójny filtr wody jest jedną z opcji. To kompleksowe podejście obejmuje uzdatnianie wody do celów domowych. Różni producenci oferują różne rozwiązania. Najczęściej spotykany potrójny zestaw filtrów to połączenie filtra mechanicznego, filtra zmiękczającego wodę oraz filtra z węglem aktywnym. Poprawia to jej jakość pod względem smaku, zapachu i koloru.

Jaki jest najlepszy czas na zakup potrójnego filtra do wody?

Potrójne zestawy filtrów nie powinny być stosowane jako zamiennik dużych systemów uzdatniania wody. Filtr zmiękczający nie może zastąpić zmiękczacza wody. Filtr węglowy nie jest w stanie usunąć zanieczyszczeń tak dobrze. Duże oczyszczacze wody mogą zapewnić doskonałe rezultaty oczyszczania. Dzieje się tak, ponieważ profesjonalne, duże produkty mają dużą powierzchnię filtracyjną. Powierzchnia filtracyjna przez długi czas ma bezpośredni kontakt z wodą, dzięki czemu woda jest dokładnie oczyszczana. W praktyce, większe rozwiązania są bardziej opłacalne przy dłuższym użytkowaniu. Na przykład, złoże powinno być wymieniane raczej co kwartał niż co kwartał.

W pewnych sytuacjach możliwe jest zastosowanie potrójnych filtrów do wody. Jest to opcja, jeśli właścicielowi domu zależy na poprawie jakości wody w całym systemie. W tym artykule wszystko zostanie wyjaśnione.

Potrójny zestaw filtrów to świetny pomysł na domek letniskowy. Wiele osób poszukuje obecnie własnej nieruchomości rekreacyjnej, w której może spędzać wakacje, odpoczywać i spać w nocy. Dobrej jakości woda jest niezbędna do zapewnienia komfortowego stylu życia i dobrego zdrowia. Zainstalowanie potrójnego filtra wody może to zapewnić. Ten artykuł jest o uzdatnianiu wody w domach wakacyjnych.

Jaki potrójny filtr do wody wybrać?

Na szczególną uwagę zasługuje propozycja potrójnego filtra do wody włoskiego producenta Atlas Filtri. Ich produkty są znane na całym świecie i wybierane ze względu na wysoką jakość materiałów, innowacyjne wzornictwo i wygodne rozwiązania. Sprawdź filtry do wody na cały dom w ofercie sklepu OXY Shop.

Potrójny filtr do wody występuje w zestawie z kolejno trzema wkładami.

  • Microban(r) - filtr mechaniczny usuwający zanieczyszczenia mechaniczne
  • Filtr zmiękczający z wymiennym złożem jonowym - zmiękczanie wody poprzez wymianę jonową
  • Filtr węglowy z wymiennym wkładem - redukuje chlor i jego pochodne, a także niektóre metale ciężkie. Poprawia to właściwości organoleptyczne wody.

Potrójny zestaw filtrów montowany jest na ujęciu wody do budynku na początku instalacji. Najpierw woda jest oczyszczana z cząstek mechanicznych za pomocą wkładu mechanicznego. Następnie woda jest zmiękczana, a jej właściwości poprawiane za pomocą wkładu węglowego. Jakość wody i zużycie wkładów decydują o ich żywotności. Wkłady powinny być wymieniane co 3 do 6 miesięcy. Potrójny filtr do wody Atlas Filtri jest wyjątkowy z kilku powodów.

Potrójny filtr do wody z atestem PZH

Trójstopniowy filtr do wody posiada atest PZH. PZH jest atestem higienicznym, który poświadcza, że potrójny filtr do wody Atlas Filtri spełnia aktualne normy bezpieczeństwa. Nie ma on negatywnego wpływu na środowisko, zdrowie i zdrowie człowieka.

Potrójny filtr do wody wykorzystuje Microban(r).
Microban(r) to nowa technologia, która sprawia, że filtracja jest bardziej higieniczna. Jest to specjalna powłoka pokrywająca wkłady i filtry, która zapobiega rozwojowi wszelkich mikroorganizmów. Możesz być pewien bezpieczeństwa i jakości wody w swoim domu. Microban(r), który wykorzystuje znane bakteriobójcze właściwości srebra, to technologia chroniąca wodę użytkową. Jest ona często stosowana w szpitalach i innych miejscach, które wymagają najwyższego poziomu sterylizacji. Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat Microban(r), technologii i linii Atlas Filtri Sanic.

Innowacyjne wkłady
Wkłady Atlas Filtri są bardzo wydajne i precyzyjne, a także mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wkład mechaniczny może usuwać z wody bardzo drobne cząsteczki z dokładnością do 10 mikronów.

Wkład z węglem aktywnym i żywicą jonowymienną ma wygląd otwieranej puszki. Wkład zawiera złoże, które w razie potrzeby można łatwo wymienić. Nie ma potrzeby kupowania nowych wkładów. Wystarczy wymienić jego zawartość. Jest to bardzo oszczędne i trwałe rozwiązanie.

Stabilna konstrukcja
3-stopniowy filtr do wody posiada uchwyt ścienny, który może utrzymać do trzech przystawek. Dzięki temu cała konstrukcja jest bardziej stabilna i zmniejsza obciążenie rur. Taka konstrukcja wspornika ułatwia również dostęp do śrub odpowietrzających. Odpowietrzanie jest doskonałą cechą podczas serwisowania i wymiany wkładów. Znacznie łatwiejsze jest również odkręcanie kloszy.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz